Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Masa czynna nanoszona jest na kratki płty (pastowaniem). Przy ładowaniu i rozładowaniu akumulatora odbywają się na nich procesy chemiczne. Dzięki temu, że masa ta jest porowata, tworzy ona wielką wewnętrzną powierzchnię czynną.

Na przykład płyty ujemne akumulatora o pojemności 100Ah mają wewnętrzną powierzchnię około 2000 m2, a płyty dodatnie nawet do 30000 m2. Masa czynna płyty dodatniej zawiera porowaty tlenek ołowi (PbO2) barwy brązowo-pomarańczowej, a masa czynna płyty ujemnej czysty ołów (Pb) barwy metalicznie szarozielonej w postaci ołowiu gąbczastego, przez co należy rozrumieć, że mamy do czynienia z czystym ołowiem w mocno porowatej postaci.

Podstawowymi surowcami do produkcji masy czynnej są: czysty ołów, z którego produkuje się proszek ołowiu, kwas siarkowy, woda i niewielkie ilości dodatków, jak włókno czy sadza, Masa ta, po wpastowaniu w kratkę, jest sezonowana w podwyższonej temperaturze i wilgotności, dzięki czemu nabiera odpowiednich właściowości chenicznych i mechanicznych. Proces ten odbywa się wyłącznie u producenta akumulatorów.

 

bookmold 2

Fotolia 79466936 S2

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE ! Zapraszamy wszystkich którzy chcą zdać stary akumulator do naszego punktu przy ul. Południowej 25A W Szczecinie.