Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Akumulatory można podzielić na dwa sposoby. Pierwszym z kryteriów jest rodzaj zastosowanego elektrolitu. Stąd dzielimy je na ogniwa kwasowe lub zasadowe. Obecnie, te pierwsze są produkowane wyłącznie jako ogniwa kwasowo-ołowiowe, podczas gdy do drugiej grupy należą praktycznie wszystkie pozostałe rodzaje ogniw. Drugie kryterium podziału dotyczy konstrukcji obudowy. Wyróżnia się akumulatory otwarte i zamknięte.
 
Te pierwsze pozwalają na dosyć łatwe uzupełnianie elektrolitu, są bardziej odporne na nadmierne przeładowanie, gdyż nie powstaje w nich nadmierny wzrost temperatury ani ciśnienia w trakcie ładowania, ale ich elektrody łatwiej ulegają zniszczeniu ze względu na kontakt z powietrzem atmosferycznym.
 
Akumulatory zamknięte są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale w trakcie ładowania powstają w nich gazy, co powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz obudowy. Ponieważ akumulatory zamknięte od dłuższego czasu produkuje się z membranowymi wentylami, które umożliwiają wydostawanie się gazów bez wydostawania się ciekłego elektrolitu, wiele z istotnych dawniej trudności z ich użytkowaniem straciło na zanczeniu.

Fotolia 79466936 S2

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE ! Zapraszamy wszystkich którzy chcą zdać stary akumulator do naszego punktu przy ul. Południowej 25A W Szczecinie.