Akumulatory składają się z pojedynczego lub z wielu zazwyczaj połączonych szeregowo ogniw. Ogniwa (czasami zwane celami) złożone są ze związków chemicznych, które tworzą elektrody i składają się na elektrolit. W praktycznie wszystkich ogniwach, za wyjątkiem kwasowo-ołowiowych, wyróżnia się dwie elektrody zanurzone w elektrolicie. W akumulatorach z kwasem, elektrolit pełni funkcję nie tylko buforową i transportową dla ładunku, ale jest również elektrodą.
 
Akumulatory Opole różnią się od typowych baterii jednorazowych tym, że zachodzące w nich w trakcie pracy procesy chemiczne można odwrócić za pomocą prądu elektrycznego. Procesy te to: zachodzące na anodzie utlenianie oraz redukcja na katodzie. Role katody i anody zmieniają się w zależności od tego czy akumulator pracuje samoczynnie, czy jest ładowany. Wynika to z faktu, że w trakcie rozładowywania, utleniająca się elektroda ujemna oddaje elektrony podlegającej redukcji na elektrodzie dodatniej i  powodując przepływ prądu.
 
W trakcie ładowania proces ten jest odwracany. Właściwości zastosowanych materiałów, z  których wykonane są elektrody oraz cechy procesów redukcji i utleniania sprawiają, że poszczególne rodzaje ogniw istotnie różnią się między sobą parametrami użytkowymi (nie tylko elektrycznymi)

Nasze dane

ul. Południowa 25A

71-001 Szczecin

  531 371 773

wyślij wiadomość


Poniedziałek - Piątek
godzina: 9:00 - 18:00
Sobota
godzina: 9:00 - 14:00


  Nasze punkty

Poznań, Luboń, Konin, Kalisz, Leszno, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Chełm, Szczecin

mapka punktow

 

 

Fotolia 79466936 S2

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE ! Zapraszamy wszystkich którzy chcą zdać stary akumulator do naszego punktu przy ul. Południowej 25A W Szczecinie.