Zimą nawet drobne zaniedbania mogą unieruchomić auto. Przypomnijmy, co trzeba skontrolować przed pierwszymi mrozami, aby uniknąć kłopotów.

Podczas pierwszych mrozów wiele aut zawodzi z powodu zbyt słabego akumulatora lub niesprawnej instalacji elektrycznej. Trzeba pamiętać, że pojemność baterii w temperaturze 0°C spada o 20 proc., a przy silnych mrozach mamy do dyspozycji już tylko mniej więcej 60 proc. jej pojemności nominalnej.

Dlatego właśnie tak ważna jest kontrola naładowania akumulatora. Do wykonania tej czynności wystarczy prosty multimetr. Przy okazji za jego pomocą sprawdzimy również napięcie ładowania (kilka minut po uruchomieniu silnika, przy włączonych światłach).

Nie mniej ważna jest też kontrola temperatury zamarzania płynów eksploatacyjnych, w tym przede wszystkim chłodniczego. Wiele osób podczas lata uzupełnia jego poziom wodą.

Jeśli się o tym zapomni, w czasie mrozów może dojść do uszkodzenia nie tylko chłodnicy, lecz także silnika. Ile może kosztować naprawa uszkodzeń spowodowanych przez takie zaniedbanie, lepiej nawet nie myśleć…

Źródło: Auto-Świat

Nasze dane

ul. Południowa 25A

71-001 Szczecin

  531 371 773

wyślij wiadomość


Poniedziałek - Piątek
godzina: 9:00 - 18:00
Sobota
godzina: 9:00 - 14:00


  Nasze punkty

Poznań, Luboń, Konin, Kalisz, Leszno, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Chełm, Szczecin

mapka punktow

 

 

Fotolia 79466936 S2

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE ! Zapraszamy wszystkich którzy chcą zdać stary akumulator do naszego punktu przy ul. Południowej 25A W Szczecinie.